Image

YERYÜZÜ CENNETİ KAPADOKYA

Dünya’nın 8. harikası kabul edilen Kapadokya, içinde barındırdığı kültürel ve tarihsel zenginlikle UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir’in birleşiminden oluşan Kapadokya’da 10 değişik uygarlığa ait 429 tescilli yapı ve 64 sit alanı bulunmaktadır. Kapadokya denildiğinde akla ilk gelen peri bacalarıdır. Yaklaşık 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağı’nın lav ve küllerinin oluşturduğu tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr ile aşındırılmasıyla ortaya çıkan görüntü yöreye olağanüstü bir manzara kazandırmıştır. Bu değişik ve ilginç biçimli kayalara halk peri bacaları ismini vermiştir.

BİNLERCE YILLIK MEDENİYET

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar peri bacalarını oluştururken, insanlar da peri bacalarının içlerine evler, kiliseler, manastırlar oymuş ve fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Tarih boyunca ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu’nun da önemli yapı taşıdır.

Image
Image

HER MEVSİMİ AYRI GÜZEL

Kapadokya’da kara iklimi hakimdir. Kış ayları içinizi ısıtırken, yaz ayları dinlenmenin, eğlenmenin tadına doyamayacağınız ayrı bir güzelliktedir.

Sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın en gizemli yerlerinden birisi olan Kapadokya’yı gezerken derin bir merak duyup şaşıracağınızı söyleyebiliriz.

UÇHİSAR

Uçhisar Kapadokya’nın kapısı olarak bilinir. Kalesiyle ünlü olan Uçhisar'da zamanında Hristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kalenin içindeki gizli yollar geçmişte saklanma amaçlı kullanılmıştır. Uçhisar şehir merkezine 5 km mesafede yer almaktadır. Tüm Kapadokya bölgesinin en yüksek yerleşimidir. Aynı zamanda panoramik bir seyir noktasıdır. Böylece Kapadokya’nın eşsiz doğal güzel manzarasına yakından şahit olabilirsiniz.

Selfie Cave Hotel Kapadokya, tarihi güzellikleriyle meşhur olan Uçhisar’da şehrin doğal ve tarihi dokusu ile bütünleşlik bir şekilde tasarlanmıştır. Peri bacalarının ve mağaraların içinde yer alan odalarımızla Kapadokya ruhunu tamamen hissedebileceğiniz, mistik bir atmosferde sizleri ağırlıyoruz.

Vadileri, parkları, müzeleri gezebileceğiniz ve tarihe yakından tanıklık edeceğiniz Uçhisar, ulaşımı kolay, merkezi bir noktadadır.

Image
Image

KAPADOKYA'NIN İZLERİNİ TAŞIYORUZ

Kapadokya’nın tüflü volkanik toprağına yayılmış binlerce peri bacası vardır. Ama en yoğun olarak Avanos, Ürgüp ve Uçhisar’ın oluşturduğu üçgenin içinde kalan vadilerde izleniyor. Kapadokya’yı özel ve bilinmeyen kılan çok eski dönemlerde yaşamış toplulukların bıraktığı izler olsa gerek.

Uçhisar çok eski yerleşim yerlerinden birisi. Kayalara oyulmuş evleri ile yeraltı şehri Kapadokya’nın tarihi sokaklarını, otantik atmosferini yaşatarak Selfie Cave Hotel Kapadokya restore edilmiştir. Her oda özel tasarım mobilyalarla dekore edilmiştir. Organik ürünlerimizle, sağlıklı kahvaltı ile güne başlayıp, eşsiz manzara eşliğinde meşhur Türk kahvesi keyfinizin tadını çıkarabilirsiniz.

DÜNYACA ÜNLÜ BALON TURLARI

Rengarenk balonlardan birisiyle çıkacağınız masmavi bir gezintiye ne dersiniz?

Kapadokya da en unutulmaz deneyiminizi yaşamak için etkinliklerin ilk sırasında balon turu geliyor. Gün doğumu vakti balon şöleni ile gökyüzünde özgürlüğü hissetmek, inanılmaz!

Kış ayları dışında çok rüzgârlı olmayan Kapadokya balon turlarına genellikle elverişlidir. Ayrıca güvenlik konusunda endişeye yer vermeyecek kadar güvenlidir. Balonları profesyonel pilotlar kullanmakta. Aynı zamanda dünyanın gözbebeği Kapadokya balonlarının bakımları ve teknik kontrolleri düzenli olarak yapılmakta. Bunların yanı sıra hava koşulları uygun olmadığı günlerde kesinlikle uçuş yapılmamaktadır. Balona binilmeden önce gerekli tüm bilgiler verilmektedir.

Image
Image

GÜZEL ATLAR ÜLKESİ

Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen Kapadokya, hem doğası hem de kayalara oyulan evleri ve kiliseleri ile tarihle bütünleşen bir bölgedir.

Kapadokya büyülü sürprizlerle doludur. Misafirlerimiz kentin doğal güzelliklerine ve tarihi kültürüne dalıp giderken konaklamanızı unutulmaz kılmak için etkinlik hizmetleri sunuyoruz. Yeryüzü cenneti Kapadokya’yı Anadolu ve Arap atları ile benzersiz yeryüzünü keşfetmeye ne dersiniz?

EŞSİZ MANZARA

Kapadokya manzarasının büyüleyici olduğunu önceden belirtelim.

Ovalar, küçük dağ bitkileri, yüksek tepeler, dere ve ırmaklardan oluşan Kapadokya coğrafi bölgesi sebebiyle mucize gibi bir manzara sergiliyor. Yerden 1500 metre yükseklikte balon turu yaparak, Göreme’de bulunan Aşıklar Tepesi’nde veya uçhisar kalesinde manzaraya tanık olup o anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Selfie Cave Hotel Kapadokya eşsiz manzara avantajına sahip olarak, odalarımızda bulunan manzara teraslarımız ile geçmişi gözler önüne seriyoruz.

Image
Image

GÜN BATIMI - GÜN DOĞUMU

Gün doğumu ve gün batımının en güzel izlenebileceği yerlerden biri Kapadokya.

Gökyüzünün muazzam renklerine bir de rengarenk balonlar eklendiğinde eşsiz gün doğumu manzarası hafızalara kazınıyor. Gün batımı ise büyüleyici ve gizemli atmosfere sahip.

Bu an’lara şahit olmaya ne dersiniz?