Image

SICAK HAVA
BALON TURU

Alışkın olduğunuz dünya düzenine payına en güzel gökyüzü düşmüş Kapadokya’dan bakmaya ne dersiniz? Kapadokya’nın eşsiz manzaraları arasında balon uçuşu yapmak hayatınızda bir kez bile olsa yapmanız gereken aktivitelerden birisidir.

Balon uçuşları Kapadokya’da sabah erken saatlerde yapılmaktadır. Bunun nedeni rüzgar hızının en düşük olduğu zamanın sabah saatleri olması ve güneşin doğuşu ile birlikte muhteşem görüntülere sahne olmasıdır. Tüm yolcuların uçuş sigortaları gerçekleştirilir.

Gün doğmadan otelden araçlarla alınır, uçuş bitiminde tekrar otele transfer gerçekleştirilir.

DERVİŞ VE
SEMA GÖSTERİSİ

Semâ, Türk tarihinin an'anesinin, inançlarının bir parçası olup Hz. Mevlânâ (1207-1273) ilhâmıyla oluşmuş ve gelişmiştir. Kemâle doğru manevî bir yolculuğu (Mirâcı), bir gidiş-gelişi temsil eder.

Derviş ve sema gösterileri, Kapadokya’nın sahip olduğu mistik havayı misafirlerine en güzel ve özel haliyle aktarıyor. Bu gösteriler hem yerli hem de yabancı turistler için oldukça büyük bir anlam taşıyor. Misafirlerin birkaç saatliğine bile olsa bambaşka diyarlarda yolculuk yapmasını sağlayan eşsiz güzellikte aktivitelerden bir tanesidir.

Image
Image

GÜNLÜK GEZİ TURLARI
VE BÖLGE TURLARI

Kapadokya’yı tam anlamıyla gezmek demek, medeniyetlerin seslerini duymak, yapıtlarına dokunmak ve hikâyelerini bilmek demek. Seyahatiniz sırasında her yeri sindire sindire dolaşmak ve bölgeyi bir profesyonel rehberden dinlemek için Kapadokya Günlük turlarına katılmak oldukça iyi bir alternatif.

DEVE TURU

Kapadokya’nın mistik havasına egzotik yapıları ile bambaşka bir hava katan develer, Kapadokya doğa etkinlikleri arasında en fazla tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Gün batımı veya gün doğumu saatlerinde düzenlenebilen Kapadokya deve turu; oluşumlarıyla merak uyandıran vadiler içinde dolaşma ve eşsiz bir macera yaşama fırsatı sunmaktadır.

Kapadokya’nın eşsiz doğasında egzotik bir yolculuğa çıkmak isteyen misafirlerin tercihi olan deve safari turları süresi 1 saat veya 2 saat şeklinde değişiklik göstermektedir. Nasıl ki günün ilk ışıklarıyla beraber balonlar gökyüzünde kendini göstermeye başlıyor, deve safari turu da özellikle gün batımında çok tercih edilen aktivitelerden biri olmaktadır. Gün batımı Kapadokya deve safari turları Kızıl Vadi, Aşk Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Çavuşin Kasabası gibi daha birçok bölgeyi gezmenin ve manzaranın keyfini deve hörgüçlerinin üzerinde çıkarma deneyimi yaşatmaktadır. Develere her biri maksimum 90 kg ağırlığında, iki kişi binebilmektedir ve herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır.

Image
Image

AT TURU/ATLI
SAFARİ TURU

Adı Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi olan Kapadokya’nın belki de adıyla en çok bütünleşen aktivitesi at turudur.

Efsunlu peribacalarının arasında tozu dumana katarak bölgeyi keşfetmek size müthiş bir deneyim sunacak ve özgürlüğü en keyifli hali ile hissedeceksiniz.

JEEP SAFARİ
TURLARI / OFF-ROAD

Jeep Safari Turu, saatler boyunca peribacaları arasında dolaşmak, off-road araçlarla engebeli yollardan geçerek adrenalin seviyenizi yükseltmek ve Kapadokya’yı bir başka şekilde keşfetmek için sürprizlerle dolu bir alternatif.

Image
Image

YAMAÇ PARAŞÜTÜ
PARAGLIDING

Kapadokya’nın efsanevi güzelliğe sahip tepelerinden kendinizi bırakıp bu doğa harikası yere bakarken süzülmenin keyfi uçan balonlarla kıyaslanamaz bile. Sizler tarih dolu bu keyfi yaşarken tek yapmanız gereken manzaranın ve heyecan dolu anların tadını çıkartmaktır.

KLASİK ARAÇ
TURLARI

Kapadokya’ da son yıllarda fazlasıyla popüler olan klasik araç turu ile hem bölgeyi gezebilir hem de önemli noktalarında fotoğraf çekilebilirsiniz. Kapadokya klasik araç turu fiyatları araç modeline göre değişmektedir. Araç kiraladığınız takdirde şoförü ile birlikte tura çıkacak olacaksınız. Klasik aracı kiraladığınızda sabah gün doğumu / gün batımı saatine bağlı olarak otelinizden alınacaksınız. Otelinizden alındıktan sonra balonların en yakın noktası olan Rose Vadisine gideceksiniz.

Rose Vadisi hem balonlara yakın olabileceğiniz hem de peri bacalarını fotoğraflarınızda yansıtabileceğiniz bir vadidir. Bunun gibi 3-4 farklı vadi seçeneğimiz ile sizleri en net ve görsel açıdan zengin olan lokasyonlara götürerek fotoğraf çekilmenizi sağlıyoruz.

Image

Özel Organizasyonlar

Evlilik Teklifi

Mutlu adımların başlangıcı olan evlilik teklifi organizasyonunuzu, hayallerinize uygun doğal, bir o kadar da duygulu, hassasiyetinizi sizinle içtenlikle paylaşacak heyecanı yüksek bir ekip ile planlamak istiyorsanız Selfie operasyon ekibi sizi bekliyor.

Akşam Yemeği

Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, doğasının nakış gibi işlendiği Kapadokya’nın mutfağı da gelenlerin damaklarını şenlendiriyor. Yöresel yemeklerden tutun da dünya mutfağına kadar her seçeneği değerlendirmek isteyeceğiniz restoranları ile Kapadokya hem göze hem de mideye hitap ediyor.

Gün Batımı Kokteyli

Gün batımında oluşan muazzam renk cümbüşü, kimisi için insanın içine dokunan günün en hüzünlü anını oluştururken kimisi için de günün en huzurlu, en mutlu anıdır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz romantik anlara eşlik eden gün batımını kokteyl ile taçlandırmak isteyenleri bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Doğum Günü Kutlaması

Yeni yaşınıza profesyonel bir ekip ve orijinal fikirlerle, harika detaylar katıyoruz. Gelin doğum gününüzü bu yıl Kapadokya ile karşılayalım.

Dolunay Yürüyüşü

Her ayın dolunay gecesinde Kapadokya’nın büyülü vadilerinde keşfe çıkmaya hazır olun. Doğal güzelliklerine hayran kalacağınız Kapadokya ay ışığında da sizi kendisine hayran bırakacak. Unutulmaz bir deneyim yaşama şansı burada sizi bekliyor.